GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ

1.1 Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Türkhosting (Türkhosting olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Türkhosting'a ait olan http://www.turkhosting.com.tr internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2 Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan kabul ve taahhüt etmek zorundadırlar.

2 Konusu

2.1 Eş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde siparişlerinde gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Türkhosting'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2 Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır

3 Sorumluluklar

3.1 Türkhosting müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır Siparişin kabulü mesajı ile Türkhosting ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2 Ödeme şekli KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Türkhosting tarafından bildirilecektir Ürünün yada ürünlerin yer aldığı satış sayfasının altında KDV Dahil ibaresi var ise sistem KDV'yi hesaplamadan siparişi tamamlayacaktır.

3.3 Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Türkhosting müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır.İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4 Müşteri aldığı hizmet dahilinde Türkhosting tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder Müşteri hosting hesabından faydalanırken Türkhosting tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan kabul ve taahhüt eder Müşteri almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz satamaz.

3.5 Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6 Müşteri alan adı hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7 Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu söz konusu veri bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder Eş bu konuda doğabilecek sorunlardan Türkhosting'a herhangi bir kusur iletilemez.
Türkhosting sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez doğrulamaz ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz Türkhosting kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Türkhosting'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir Türkhosting hukuka aykırılık teşkil eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silme hakkına sahiptir.

3.8 Türkhosting sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından veri içeriklerinden e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir Türkhosting müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır Buna rağmen Türkhosting hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan zarardan ve ziyandan Türkhosting sorumlu değildir Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9 Türkhosting müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil işlemlerini yürütecektir Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müşteridir.Türkhosting bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10 Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama olumsuz eleştirme internet ortamında yada başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

4 Süre

4.1 İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Türkhosting'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2 Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3 Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır).

5 Ücret

5.1 İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır Belirtilen ücretlere KDV dahil değil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2 Türkhosting önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul beyan ve taahhüt eder.

5.3 Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4 Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5 iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Türkhosting elden ödemekle yükümlüdür.

5.5 Ödemenin gecikmesi durumunda Türkhosting kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6 Türkhosting müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma açma hakkını saklı tutar.

5.7 Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde (co-location , dedicated , sanal sunucular) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6 Askıya Alınma

6.1 Ödeme konusunda problem yaşanması kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Türkhosting müşteriye verilen hizmetlerin tümünü e-mail web ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2 Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail web ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3 Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve R M kullanım oranı %7 'dir %7 'yi geçen kullanıcı hesapları ilk uyarının ardından askıya alınır Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen cpu oranları geçerlidir CPU oranlarını geçen internet siteleri yada hizmetleri Türkhosting'in zor durumda kaldığı durumlarda müşteriye haber vermeksizin kapatması yada iptal etmesi hakkına sahiptir.

6.4 Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T C yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır Bu içeriğe :ack Crack Warez Adult ve MP3 içeriği dahildir.

6.5 Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

7 Fesih

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde Türkhosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan kabul ve taahhüt eder Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan kabul ve taahhüt eder.

8 İletişim ve bilgi adresleri

8.1 Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2 Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir Eş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3 Türkhosting sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj bilgi yazı ihtar ödeme bildirimi hesap hareket çizelgesi hesap ekstresi gönderebilir Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan kabul ve taahhüt eder.

9 Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi.

9.1 Müşteri aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır Bu durumda Türkhosting kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2 Müşteri iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Türkhosting'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan kabul ve taahhüt eder.

9.3 Müşteri iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati :aciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Türkhosting'in teminatsız İhtiyati :aciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan kabul ve taahhüt eder.

Alınan hizmete ilişkin ödemenin ödeme zamanında yapılmadığı takdirde Türkhosting'ın bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip olduğu gibi son ödeme tarihinden 1 hafta süre içinde ücretin ödenmediği durumlarda hizmetin komple geri dönüşümsüz olarak silme hakkına da sahipliği mevcuttur Bu uygulamaya tabi tutulmuş müşteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.

10 Yetkili mahkeme ve icra daireleri.

10.1 İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır (İmza altına alınma siparişin internet ortamında Türkhosting'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir) Türkhosting gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2 İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Denizli Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Not: Tüm müşteriler Türkhosting'in sözleşmelerinin yer aldığı güncelleme tarihini kabul ederler Sadece, bu web sayfasındaki sözleşmeler geçerli olup müşteri o sözleşme çerçevesinde hizmet alacağından sorumlu tutulur.